Dentální hygiena

Návštěvy dentální hygienistky jako další krok ke zdravým zubům

Kdo je dentální hygienistka?

Vedle zubního lékaře a asistentek či recepční je součástí našeho týmu i dentální hygienistka. Její starostí je především to, aby naši klienti měli - především dokázali správnou každodenní péčí udržet - svoje zuby a dásně zdravé.

Vedle pravidelných preventivních prohlídek by se taky měly stát rutinou i pravidelné návštěvy dentální hygienistky. Návštěva se skládá z kontroly pacienta a jeho instruktáže nebo reinstruktáže (popovídáte si o tom, jak, kde a jak dobře zvládáte své zuby čistit, popř. co poupravit, jak se starat lépe). Dalším krokem návštěvy je pak mechanické odstranění zubního plaku a zubního kamene, který se i přes nejlepší snahu většinou za čas vytvoří. Správná a pravidelná péče o zuby a dásně je jediný způsob, jak předejít zubnímu kazu a zánětu dásní, popř. parodontitidě, což jsou nejčastější choroby dutiny ústní.

Pro pacienty, kteří se léčí nebo léčili s chorobami parodontu (parodontitida), by měly být návštěvy dentální hygienistky každé čtyři měsíce naprostým základem, neboť tito pacienti jsou výrazně ohrožení recidivou onemocnění, která vede k dalšímu prohloubení ztráty závěsného aparátu zubů až jejich ztrátě.

Bělení zubů

Nejste spokojeni s barvou svých zubů? Existují možnosti, jak jejich barvu změnit tak, abyste byli spokojeni.


Další články