Zubní implantáty

Efektivní a spolehlivá náhrada chybějících zubů

K čemu slouží zubní implantáty

Základním předpokladem naší vzájemné spolupráce je zachování vašich zubů. Žádná náhrada nedokáže plnohodnotně nahradit vlastní zuby. Proto je zásadní, abyste se při péči o vlastní zuby vždy řídili pokyny lékaře a dentální hygienistky a vyhnuli se tak případným potížím spojeným s bolestí, ztrátou zubů a zbytečnými finančními výdaji. Přesto někdy dojde, ať už z důvodu nevratného poškození zubním kazem nebo úrazem apod., k potřebě doplnit chybějící zub(y). V některých případech je možné se vyhnout běžnému protetickému řešení, které sestává buď ze snímatelných náhrad, nebo vychází z nutnosti využít další zuby (můstky) - což bývá spojeno se zbytečným oslabováním vlastních, mnohdy zcela zdravých nebo naopak již dosti oslabených zubů. Proti tomu se jeví ošetření zubními implantáty jako nejvhodnější a nejšetrnější vůči ostatním zubům.

Zubní implantát nahrazuje kořen zubu

Zubní implantát nahrazuje ztracenou kořenovou část zubu. Na zubní implantát se posléze upevňuje zubní korunka z různých materiálů, nejčastěji keramiky. Více zubních implantátů může nést náhradu více zubů. Dva a více implantátů mohou také významně zlepšit retenci totální náhrady, především dolní, která obecně drží v ústech velmi špatně. Takové řešení významně zlepší kvalitu života pacienta. I zcela bezzubý pacient může mít lepší život s celkovou vyndavací náhradou, nebo mít dokonce zuby "napevno", a to v obou případech za využití zubních implantátů.

O více informací žádejte lékaře v ordinaci. Při zájmu o ošetření zubními implantáty s vámi nejprve vše důkladně prodiskutujeme při konzultaci, kterou doplníme 3D snímkem pro zhodnocení nabídky a kvality kosti, a navrhneme spolu individuální řešení, které bude vyhovovat vašim přáním a potřebám.

Keramické náhrady na pockání

Nejmodernější technologie nám umožňí vytvářet celokeramické náhrady (jednotlivé korunky a krátké můstky) přímo v ordinaci za pomoci CAD/CAM technologie. Výsledkem jsou maximálně přesné a vysoce estetické práce. V případě vyšeho zájmu lze celou práci zhotovit na počkání - v jedné návštěvě tedy může být práce hotova.


Další články