Preventivní péče

Prevence onemocnění zubů a dásní = pravidelné preventivní prohlídky u lékaře a návštěvy hygienistky

Pravidelné preventivní prohlídky u zubního lékaře

Preventivní péče je taková péče, která pomáhá předcházet vzniku onemocnění. V moderním zubním lékařstvá vychází ze spolupráce lékař - hygienistka - pacient. Zahrnuje kvalitní diagnostiku, dentální hygienu a především domácí péči o chrup. Neoddělitelně je spojena se včasnou léčbou. Preventivní prohlídka je tedy jen pomyslným jedním článkem řetězu!

Pravidelné návštěvy u zubní hygienistky

S ohledem na výše zmíněné informace našim klientům doporučujeme péči dentální hygienistky.

Návštěva hygienistky se skládá z několika částí. Zcela klíčový je individuální přístup ke každému klientovi, důkladné vyšetření podmínek v dutině ústní a následná doporučení denní péče o chrup a instruktáž práce s pomůckami zubní hygieny, popř. doporučení dalších prostředků. Dalšími kroky jsou odstranění zubního kamene (tvrdé usazeniny na povrchu zubů), odstranění pigmentací apod. Na přání pacienta provádí hygienistky i další procedury, jimiž jsou například zevní bělení zubů, pískování a jiné. Zuby po absolvování dentální hygieny jsou zcel čistéa hladké, mohou být světlejší.

První návštěva u dentální hygienistky trvá zhruba jednu hodinu. Další návštěvy, pokud není nutná speciální péče, probíhají formou tzv. recallu, pacient dochází na 20 - 30 minutové návštěvy ideálně v rozmezí 6 - 12 měsíců.

Čistý zub nemůže onemocnět

Každý jsme individuální a příroda nás obdařila jinými poměry v dutině ústní, jimiž jsou vzájemná pozice zubů, kvalita sliny, osídlení mikroorganismy apod. Toto jsou faktory, které hrají roli při vzniku zubního kazu. Jejich význam je ovšem druhotný! Nejvýraznější vliv na kazivost zubů mají především stravovací návyky pacienta a úroveň ústní hygieny. Čistý zub nemůže onemocnět zubním kazem. Naším i vaším společným zájmem je, aby vaše zuby zůstaly zdravé. My děláme svoji práci, ve vašem zájmu je řídit se našimi radami, docházet na pravidelné preventivní prohlídky a dodržovat zásady dentální hygieny.